Rubriky
EuroSkills Graz 2021

Národní centrum CzechSkills vybírá obory, které budou reprezentovat české řemeslo

Národní centrum CzechSkills začalo ve spolupráci s profesními společenstvy a partnerskými školami vybírat obory, které budou reprezentovat české řemeslo na mezinárodní soutěži EuroSkills 2021. Dovednostní soutěž proběhne od 22. do 26. září letošního roku v rakouském Grazu.

I přes pokračující pandemii koronaviru a velmi omezené možnosti praktické výuky přímo ve školách může Národní centrum CzechSkills pro soutěž počítat hned s několika obory (obkladači, truhláři, podlaháři apod.). Finální seznam zařazených oborů organizátoři upřesní v nejbližších dnech.

Na projektu Euroskills dlouhodobě spolupracují partnerské střední školy – Střední odborná škola Jarov, Integrovaná škola automobilní Brno a Střední škola polytechnická Jílová z Brna.

Součástí konečného výběru pro soutěž v Rakousku budou kromě studentů také mistři a odborníci na daná řemesla, které do týmu za Českou republiku nominují zástupci řemeslných cechů, profesní unie a zapojené asociace.

Soutěže Euroskills 2021 se kromě soutěžního týmu může účastnit i veřejnost, a to jak jednotlivci, školy, zástupci firem, tak studenti. V případě zájmu se mohou hlásit přímo na webu organizátorů ZDE: https://euroskills2021.com/event-information/besucher-guide/.

Fotografie: SOŠ Jarov